Biogram

Małgorzata Wołyniec

            Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina, filia w Białymstoku, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki, na kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność: prowadzenie zespołów muzycznych oraz  Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

            Jest założycielką oraz dyrygentką chóru Angeli działającego przy Białostockiej Szkole Nowej Ewangelizacji oraz chóru akademickiego Collegium Humanum (Warszawa).
W latach 2021-2022 prowadziła chór Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie. Od 2023 roku należy do Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Chóralnej ,,Cantica Cantamus”, a także pełni funkcję korepetytora w chórze kameralnym MediCoro.

Zajmuje się organizacją oraz prowadzeniem wydarzeń artystycznych:

  • I i II Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne BSNE,
  • I Białostocki Przegląd Kolęd i Pastorałek w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie,
  • Warsztaty ,,Choir Workshops”,
  • AVE-Seminaryjne Warsztaty Chóralne,
  • Warsztaty kolędowe Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny,
  • Warsztaty chóru BSNE ,,Angeli”,
  • Warsztaty – ,,Muzyka-wsparcie osób w depresji” (Fundacja Chórtownia
    we współpracy z Ogólnopolską Konferencją MAM GŁOS)

            Zasiadła również w Jury Ogólnopolskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek Wesoła Nowina, pod patronatem fundacji Pro musica oraz Ogólnopolskiego konkursu wokalnego Mikrofon dla Ciebie organizowanego przez Studio Piosenki METRO oraz Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej
im. Henryka Rasiewicza. Jej kompozycje znalazły się w śpiewniku I i II Warsztatów muzyczno-liturgicznych organizowanych przez BNSE oraz w śpiewniku AVE-Seminaryjne Warsztaty Chóralne. Pełniła funkcję asystenta dyrygenta Andrea Loss podczas III Międzynarodowych letnich warsztatów orkiestrowych SOW organizowanych przez fundację Pro musica.

            Aktywnie działa również jako chórzystka (sopran /mezzosopran). W latach 2000-2014 była chórzystką w chórze dziecięcym La musica (Lublin). W latach 2015-2022 należała do chóru Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Uczestniczyła m.in. w Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Muzyki Chóralnej „Slovakia Cantat”, VI Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Muzyki Chóralnej „Šiauliai Cantat”, XXVI  Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym „Cantate Domino”, V Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Chóralnym ,,Królowej Adriatyku/Queen of Adriatic Sea”, V Międzynarodowym Konkursie Chóralnym Muzyki Sakralnej „Carmen Fidei”, Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Rimini.